Poles Helping Jews
Polacy
ratujący
Żydów
FUNDACJA SPRAWIEDLIWI DLA ŚWIATA · RIGHTEOUS FOR THE WORLD

Zapraszamy do obejrzenia reportażu!

Piękny i wzruszający reportaż z przekazania rodzinom polskim na Ukrainie darów i pomocy finansowej. Dary Rodakom na Kresach przekazali uczestnicy II Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa – Monte Cassino.

Dary zostały zebrane w zbiórce ogłoszonej przez Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA jeszcze przed startem Rajdu. Na Ukrainę osobiście zawiózł je Artur Rytel-Andrianik, prezes Fundacji Righteous for the World i jednocześnie kwatermistrz Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Warszawa-Monte Cassino.

Akcję koordynował Artur Niemczyk, Stowarzyszenie Pokolenie

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego materiału, który przygotował Bożydar Pająk

Bardzo lubię ten reportaż…Jest poruszający.Może zdystansuje Was ( a właściwie nas) do własnych problemów? Bardzo skromne życie Polaków na Ukrainie.Twarze i słowa, które się zapamiętuje.Mówienie o Polsce bez patosu, ze szczerością.A obok ludzie z konwoju. Bezinteresowni, skromni… Robią tyle dobrego. Dlatego zamieszczam dla Was ten reportaż w całości.Ciągle się gdzieś spieszymy, tyle pracy, obowiązków, spraw, napięć …A gdzieś obok takie historie jak ta..Obserwator jest dla mnie ważny i ważni są moi reporterzy, bo mogę dzięki temu programowi pokazywać takie właśnie "kawałki" życia. Dziękuję, Bożydar.

Opublikowany przez Agnieszka Świdzińska na 7 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *